Skip Navigation
 

Archiwum wydarzeń » 2017 rok

2017-03-31 powołanie kpt. Piotra Gronowicza na stanowisko komendanta powiatowego

31 marca 2017r. w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyła się uroczysta zbiorka z udziałem Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st.bryg. Grzegorza Alinowskiego.

Podczas zbiórki Lubelski Komendant Wojewódzki PSP wręczył kpt. mgr inż. Piotrowi Gronowiczowi  decyzję o powołaniu  na Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie z dniem 01.04.2017r.

W uroczystej odprawie wzięli udział zaproszeni goście: Starosta Hrubieszowski Józef Kuropatwa, Burmistrz,  Księża, Wójtowie Gmin, Maciej Piszczek - Przedstawiciel Międzyregionalnej Sekcji Pożarnictwa NSZZ Solidarność, bryg. Zbigniew Raźniewsk KM PSP w Chełmie,  przedstawiciele służb mundurowych z powiatu hrubieszowskiego, oraz funkcjonariusze i pracownicy z KP PSP w Hrubieszowie.

Kpt. mgr inż. Piotr Gronowicz po ukończeniu szkoły aspirantów w 1997r. rozpoczął służbę na stanowisku ratownika w hrubieszowskiej komendzie PSP. W trakcie pełnienia służby był wielokrotnie awansowany i odznaczany za wzorowe wykonywanie obowiązków. W 2012r. został odznaczony Brązową odznaka „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” a w 2011r. Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa.

Zajmował stanowiska administracyjne oraz na podziale bojowym. Ostatnio zajmował stanowisko dowódcy zmiany. 

Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie gdzie w 2015r.uzyskał tytuł mgr inż. pożarnictwa.   

 

ZDJĘCIA

tekst i zdjęcia kpt. Piotr Sendecki

 

 
 
« powrót|drukuj