Skip Navigation
 

Aktualności

2018-04-19 narada z naczelnikami OSP

19 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyła się odprawa szkoleniowa z komendantami gminnymi Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Naczelnikami Jednostek OSP z terenu powiatu hrubieszowskiego. Przybyłych na odprawę druhów strażaków przywitał p.o. Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie kpt. Tomasz Zwolak, który jednocześnie prowadził cała odprawę.

 
Podczas spotkania omówiono nw. tematy i zagadnienia:

·         Ogólnopolska Kampania Społeczna „Stop Pożarom Traw” zainaugurowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej - zasady prowadzenia działań podczas pożarów traw na nieużytkach rolnych oraz zagrożenia z tym związane.

·         Podsumowanie działalności operacyjnej jednostek OSP na terenie powiatu hrubieszowskiego,

·         Zagadnienia związane z dotacjami dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2018 roku z uwzględnieniem priorytetów w zakresie wydatków inwestycyjnych i bieżących.

Ponadto jednym z punków odprawy było wystąpienie Pani Agaty Nowak  Specjalisty SL ds hodowli lasu, która przedstawiła i omówiła problem afrykańskiego pomoru świń (ASF), procedury i problemy związane z pojawieniem sia nowych ognisk

 

 

ZDJĘCIA P. Sendecki

 

 
 
« powrót|drukuj