Skip Navigation
 

Aktualności

 

2018-10-18 Strażackie pogadanki z dziećmi i mlodzieżą na temat bezpieczeństwa

Strażacy z KP PSP w Hrubieszowie w sezonie jesiennym wielokrotnie odwiedzają szkoły i przedszkola, gdzie przeprowadzają pogadanki z dziećmi i młodzieżą. Jednym z poruszanych tematów jest akcja : "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"
 

2018-10-16 Narada służb logistycznych PSP woj. lubelskiego

W dniach 16-17 października 2018r. w Hrubieszowie odbyła się narada służb logistycznych Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa lubelskiego. Naradzie przewodniczył st. bryg. Piotr Zmarz - Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
 

2018-10-12 zapytanie ofertowe na wykonanie instalacji elektrycznej

Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie zaprasza do składania ofert na wykonanie instalacji elektrycznej w KP PSP Hrubieszów

1. Nazwa i adres ZAMAWIAJĄCEGO

Komenda Powiatowa PSP w Hrubieszowie

Ul. Gródecka 36

22-500 Hrubieszów

telefon:84 6962656, faks:846962589

e-mail: kwatermistrz@hrubieszow.kppsp.gov.pl

 2. Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie instalacji elektrycznej w garażu głównym JRG Hrubieszów, w zakresie przewidzianym w projekcie wykonawczym.

 

 

2018-10-12 Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.
 

2018-09-27 wojewódzkie ćwiczenia PSP na terenie rozlewni gazu

27 września 2018r. w Hrubieszowie odbyły się wojewódzkie ćwiczenia na terenie rozlewni gazów płynnych w Hrubieszowie. W treningu wzięły udział : Komenda Powiatowa PSP w Hrubieszowie, pluton ratownictwa chemicznego z Komendy Miejskiej PSP w Zamościu, Policja, Straż Graniczna, Pogotowie Ratunkowe, OSP z Teptiukowa, Dziekanowa, Turkowic, Uchań, Horodła i Mircza , Powiatowy i Miejski Zespól Reagowania Kryzysowego w Hrubieszowie, Przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Zarząd i pracownicy ORLEN PALIWA.
 

2018-09-26List Pana Ministra Joachima Brudzińskiego do funkcjonariuszy

List Pana Ministra Joachima Brudzińskiego do funkcjonariuszy
 

2018-09-14 Strażak uczy ratować - VI edycja

14 września 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyło się już szóste, ostatnie z zaplanowanych szkoleń skierowanych do nauczycieli w ramach kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować”. W tej edycji w szkoleniu udział też wzięli przedstawiciele Straży Miejskiej z Hrubieszowa.
 

2018-08-31 Udział i wygrana strażakow na turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej im. kpr. mgr. Wojciecha Kowalczuka.

31 sierpnia 2018 r. na obiektach Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się już czwarty Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej im. kpr. mgr. Wojciecha Kowalczuka.

Początkowo drużyny rywalizowały w grupach. Później, te najlepsze, awansowały do fazy finałowej. Ostatecznie, pierwsze miejsce podobnie jak w ubiegłym roku zajęła drużyna z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, drugie miejsce zajęła drużyna 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego, a na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna z Aresztu Śledczego w Lublinie. Decyzją organizatorów i arbitrów sędziujących spotkania nagrody indywidualne otrzymali: w kategorii najlepszy strzelec turnieju Vakulko Roman z Ukrainy, najlepszy zawodnik Paweł Tucki z KP PSP w Hrubieszowie.

 

2018-08-20 Fundusz Sprawiedliwości

20 sierpnia 2018 roku w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie rozpoczęło się podpisywanie umów na środki dla samorządów z Funduszu Sprawiedliwości, w ramach którego kupiony zostanie sprzęt ratowniczy dla jednostek OSP z terenu woj. lubelskiego.
 

2018-08-21 Nabór do służby w PSP

Na stronie BIP KP PSP w Hrubieszowie umieszczono informacje o naborze do służby w PSP
 

2018-07-20 Powolanie Zastepcy Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie

Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie Pana st. kpt. Tomasza Zwolaka Uroczyste wręczenie aktów powołania odbyło się 19 lipca 2018r. w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Lublinie.
 

2018-07-18 Pożar stolarni w Hulczu

18 lipca w godzinach rannych doszło do dużego pożaru stolarni w Hulczu gm. Dołhobyczów. Strażacy po przybyciu zastali cały budek objęty ogniem. Druhowie rozpoczęli akcję gaszenia płonącej stolarni oraz obrony znajdujących się w pobliżu budynków.
 

Stargard – potrzebna pomoc dla strażaka KP PSP

Prosimy o pomoc dla strażaka - potrzebna krew
 

2018-06-12 Ćwiczenia na LHS - wyciek amoniaku

Strażacy z powiatu hrubieszowskiego i zamojskiego 12 czerwca na terenie LHS w Hrubieszowie ćwiczyli usuwanie skutków wycieku amoniaku z cysterny kolejowej. Ćwiczenia zorganizowano we współpracy z Strażą Graniczną, Służbą Celną i firmą LHS.
 

2018-06-08 V edycja Akcji Strażak Uczy Ratować

8 czerwca 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyło się już piąte z sześciu zaplanowanych szkoleń skierowanych do nauczycieli w ramach kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować”. W tej edycji w szkoleniu udział też wzięli przedstawiciele Straży Miejskiej z Hrubieszowa.
 

2018-06-07 Ćwiczenia z zakresu zwalczania skutków powodzi

7 czerwca 2018 w Hrubieszowie strażacy z powiatu hrubieszowskiego, z Zamościa i Tomaszowa Lubelskiego pod nadzorem Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie ćwiczyli działania mające na celu ograniczenie skutków powodzi.
 

2018-05-30 Dzień Strażaka 2018

30 maja 2018 r. na placu przed Hrubieszowskim Domem Kultury odbył się Dzień Strażaka zorganizowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.
 

2018-05-13 III Pielgrzymka Strażaków

Już po raz trzeci z inicjatywy ks. Piotra Ciećkiewicza – Kapelana Strażaków Powiatu Hrubieszowskiego odbyła się Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Boskiej Sokalskiej w Hrubieszowie.
 

2018-05-11 Wizyta przedszkolaków

11 maja 2018r. Komendę Powiatową PSP w Hrubieszowie odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Hrubieszowie. Tego dnia gościliśmy też pana Tadeusza Starykiewicza, który w podziękowaniu strażakom za udzieloną pomoc po wypadku komunikacyjnym, zaprezentował swoją pasję czyli latawce. Te dwie wizyty połączyły się i pokaz latawców stał się duża atrakcją dla przedszkolaków. Grupę przedszkolaków powitał zastępca komendanta powiatowego PSP st.kpt. Tomasz Zwolak, który poprzez prelekcje i filmy instruktażowe przedstawił problematykę wypalania traw. St. sekc. Jakub Kuszaj przeszkolił dzieci z zakresu wzywania i udzielania pomocy. Strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej zaprezentowali sposoby gaszenia pożarów cieczy palnych.
 

ARiMR ogłasza konkurs dla OSP "Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi"

ARiMR ogłasza konkurs dla OSP "Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi" Plakat konkursowy - "Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi" Przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej i zaprezentowanie jej wśród mieszkańców, uczniów przedszkoli i szkół z terenów wiejskich w sposób zgodny z regulaminem konkursu. Celem przeprowadzanej kampanii jest dążenie do ograniczenia wypadków oraz poprawy ochrony zdrowia wśród rolników i członków ich rodzin.
 

2018-05-08 o włos od tragedii

8 maja hrubieszowscy strażacy uratowali z płonącego domu mieszkańca Hrubieszowa. Ratownicy po przybyciu na miejsce pożaru zastali drewniane mieszkanie, w którym z jednego z pomieszczeń płomienie wydostawały się przez okno na zewnątrz. Z informacji uzyskanych w rozpoznaniu wynikało, że w budynku mogą znajdować się osoby. Działania strażaków polegały na wyłączeniu prądu oraz rozpoczęciu działań ratowniczo-gaśniczych. W trakcie działań gaśniczych, ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do budynku i ewakuowali jedną osobę na zewnątrz. Drugiego poszkodowanego odnaleziono na zewnątrz budynku.
 

2018-05-02 Uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Przed hrubieszowską Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą 2 maja o godz. 730 odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W trakcie uroczystości został odegrany hymn RP, podniesiono flagę państwową, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odczytał okolicznościowy list Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Leszka Suskiego. W apelu uczestniczyły poczty sztandarowe Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa koło w Hrubieszowie oraz OSP w Hrubieszowie, Komendant Straży Miejskiej oraz strażacy i emeryci z KP PSP w Hrubieszowie.
 

2018-04-23 II tura szkoleń kierowcow PSP i OSP

23 kwietnia 2018r w KP PSP w Hrubieszowie odbyła się II tura pierwszego etapu szkolenia dla kierowców PSP i OSP z zakresu bezpiecznego kierowania pojazdami w ruchu drogowym. Na tym etapie kierowcy zapoznali się z wiedzą teoretyczną w trzech blokach tematycznych: wymogi kierowania pojazdami uprzywilejowanymi i wypadki z udziałem pojazdów pożarniczych, przypisy ruchu drogowego oraz technika i taktyka jazdy w warunkach specjalnych.
 

2018-04-19 narada z naczelnikami OSP

19 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyła się odprawa szkoleniowa z komendantami gminnymi Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Naczelnikami Jednostek OSP z terenu powiatu hrubieszowskiego. Przybyłych na odprawę druhów strażaków przywitał p.o. Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie kpt. Tomasz Zwolak, który jednocześnie prowadził cała odprawę.
 

2018-04-17 spotkanie z nauczycielami

17 kwietnia 2018r. w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyło się szkolenie dla dyrektorów i przedstawicieli szkól z terenu powiatu hrubieszowskiego. Głównym celem spotkania było zapoznanie przedstawicieli szkół z akcją zainicjowaną przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej "STOP POŻAROM TRAW" , konkursem plastycznym Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie oraz innymi zagadnieniami związanymi z ochroną p-poz na terenie placówek szkolnych.
 

2018-03-29 Konkurs plastyczny po hasłem "Nie wypalaj traw!"

1 kwietnia 2018 roku rozpocznie się konkurs plastyczny "Nie wypalaj traw!" dla uczniów szkół podstawowych z terenu woj. lubelskiego. Organizatorem konkursu jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Konkurs potrwa do 20 kwietnia 2018 roku.
 

2018-04-09 Szkolenie kierowców PSP i OSP

9 kwietnia 2018r w KP PSP w Hrubieszowie odbył się pierwszy etap szkolenia dla kierowców PSP i OSP z zakresu bezpiecznego kierowania pojazdami w ruchu drogowym. Na tym etapie kierowcy zapoznali się z wiedzą teoretyczną w trzech blokach tematycznych: wymogi kierowania pojazdami uprzywilejowanymi i wypadki z udziałem pojazdów pożarniczych, przypisy ruchu drogowego oraz technika i taktyka jazdy w warunkach specjalnych.
 

2018-03-30 kurs Podstawowy Strażaka Ratownika OSP

30 marca 2018r. w KP PSP w Hrubieszowie zakończył się kurs Podstawowy Strażaka Ratownika OSP. Szkolenie rozpoczęło 40 druhów z terenu powiatu w tym 1 kobieta. Strażacy zapoznali się m.in. z teorią działań ratowniczo-gaśniczych oraz ćwiczeniami praktycznymi realizowanymi w JRG Hrubieszów i Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie.
 

2018-03-21 Spotkanie Wielkanocne służb mundurowych

21 marca 2018r. w KP PSP w Hrubieszowie odbyło się spotkanie Wielkanocne strażaków z hrubieszowskiej komendy z przedstawicielami służb mundurowych z terenu powiatu, Powiatowym Kapelanem Strażaków ks. Piotrem Ciećkiewiczem, o. Wiktorynem Krysą i ks. Janem Kotem. Spotkanie było okazją do wzajemnej modlitwy i złożenia życzeń na nadchodzący okres świąt Wielkanocy.
 

2018-03-21 Powiatowe eliminacje OTWP

W dniu 21 marca 2018 r. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
 

2018-03-13 Akcja „SpoKREWnieni służbą” - hrubieszowscy strażacy oddali krew

Akcja „SpoKREWnieni służbą” została zainaugurowana 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ta data została wybrana nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. 13.03.2018r. sześciu strażaków z KP PSP w Hrubieszowie w chełmskim oddziale RCKiK oddało honorowo krew.
 

IV edycja Strażak Uczy Ratować

Dnia 09 marca 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyło się już czwarte z sześciu zaplanowanych szkoleń skierowanych do nauczycieli w ramach kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować”.
 

2018-02-28 pożar obory w Szpikołosach

28 lutego 2018r. w Szpikołosach gm. Hrubieszów doszło do pożaru obory, w której znajdowały się zwierzęta. Strażacy po przybyciu zastali objęty ogniem cały dach obory. Z informacji uzyskanych od właścicielki wynikało że w oborze znajduje się dziewięć sztuk bydła i osiem sztuk trzody chlewnej
 

2018-02-19 Narada Roczna

19 lutego 2018r. w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyła się uroczysta odprawa z udziałem Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – st.bryg. Szczepana Goławskiego. W trakcie narady Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie-kpt. Piotr Gronowicz w formie prezentacji multimedialnej przedstawił działalność komendy w 2017r oraz zamierzenia na 2018 r.
 

2018-02-18 pożar budynku mieszkalnego w Lemieszowie

18 lutego 2018r. w miejscowości Lemieszów gm. Uchanie doszło do zapalenia się budynku mieszkalnego. Pożar prawdopodobnie powstał w wyniku nieszczelności pieca grzewczego i przewodu dymowego
 

2018-02-12 Pogadanka w Szkole w Hulczu

12 lutego 2018, mł.bryg. Jacek Pudło i ogn. Michał Puszek odwiedzili Szkołę Podstawową w Hulczu. Podczas tego spotkania strażacy przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, poruszyli zagadnienia z niebezpieczeństwem czadu, zachowaniem na lodzie i bezpieczeństwem w czasie zimy.
 

Powołanie Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie

1 lutego 2018 roku Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski powierzył pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie kpt. Tomaszowi Zwolakowi .
 

2018-01-28 tragiczny pożar w Chyżowicach

28 stycznia 2018r. w miejscowości Chyżowice gm. Uchanie doszło do tragicznego w skutkach pożaru nieużytkowanego budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Strażacy w momencie przybycia na miejsce pożaru mieli podejrzenie, że w obiekcie znajduje się osoba bezdomna.
 

2018-01-26 Wizyta strażaków w kolejnych szkolach

Dziś strażacy odwiedzili szkoły w Strzyżowie oraz w Nieledwi. Celem spotkania były szkolenie z pierwszej pomocy oraz pogadanka dotycząca bezpiecznych ferii.
 

2018-01-24 Kryłów - pogadanka w Szkole Podstawowej

24 stycznia Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie kpt. Piotr Gronowicz i st.sekc. Jakub Kuszaj odwiedzili Szkole Podstawową w Kryłowie. Podczas tego spotkania strażacy przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, poruszyli zagadnienia z niebezpieczeństwem czadu, zachowaniem na lodzie i bezpieczeństwem w czasie ferii zimowych. Spotkanie w którym wzięło ok 90 osób odbyło się w ramach akcji PSP pod nazwą Strażak uczy ratować i Bezpieczne Ferie.
 

SZKOLENIA DLA STRAŻAKÓW 2018

Komenda Powiatowa PSP w Hrubieszowie informuje, że w I kwartale 2018r. planuje następujące szkolenia dla strażaków OSP:
30.01.2018 godz. 16.00 - rozpoczęcie szkolenia pozwalającego uzyskanie i recertyfikację uprawnień Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

26.02.2018r. - rozpoczęcie szkolenie Podstawowego Strażaków Ratowników OSP

 

Zapytanie ofertowe na opracowanie pełnej dokumentacji aplikacyjnej określonej regulaminem konkursu

Zapytanie ofertowe na opracowanie pełnej dokumentacji aplikacyjnej określonej regulaminem konkursu Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie projektów z zakresu głębokiej termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Działanie 1.3 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach Poddziałanie 1.3.1 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko
 
 
« powrót|drukuj