❤️👩‍🚒🔥28 stycznia strażacy grali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy ‼️ ”Gasimy ogień, rozpalamy serca”

❤️W niedzielę 28 stycznia 2024 roku odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który ma na celu zebrać środki na leczenie płuc po pandemii.

 

W tym roku do akcji przyłączyły się także wszystkie służby mundurowe, które nie tylko dbają o bezpieczeństwo uczestników, ale także aktywnie wspierają zbiórkę. Funkcjonariusze organizują pokazy sprzętu, zajęcia edukacyjne, licytacje i konkursy.

 

Państwowa Straż Pożarna z Hrubieszowa zorganizowała pokaz sprzętu i pojazdów pożarniczych oraz poczęstunek strażacką grochówką dla uczestników Wielkiego Finału WOŚP w Hrubieszowskim Domu Kultury. 120 litrów ciepłej zupy w bardzo szybkim tempie rozdysponowaliśmy dla uczestników finału! Podczas zbiórki zebraliśmy 1245,41 zł.

 

Ogromne podziękowania dla lokalnych przedsiębiorców: „Masarnia z ubojnią” Adam Kurantowicz za okazaną pomoc w postaci wędlin i wyrobów mięsnych oraz za przekazany chleb z „Kresowa Piekarnia Rzemieślnicza” Mateusz Gietka, Marcin Hawryluk – warzywa. Dziękujemy za wsparcie nas w tym szczytnym celu w przygotowaniu 👩‍🚒„strażackiej grochówki”.

 

Cel 32. Finału WOŚP to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Zebrane pieniądze dedykowane będą zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.
Wielkie dzięki! ❤

 

info. foto. st. kpt. Marcin Lebiedowicz

 

Skip to content