2018-02-18 Pożar budynku mieszkalnego w Lemieszowie

18 lutego 2018r, w miejscowości Lemieszów gm. Uchanie doszło do zapalenia się budynku mieszkalnego. Pożar  prawdopodobnie powstał w wyniku nieszczelności pieca grzewczego i przewodu dymowego.

 

Na miejsce jako pierwszy przybył zastęp OSP Uchanie i podało dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek, który cały objęty był pożarem. Jako drugi na miejsce przybył zastęp OSP Jarosławiec, który zasilił w wodę. Po przybyciu na miejsce zastępów PSP podano jeszcze dwa prądy wody w natarciu do wnętrza budynku  (poddasze oraz parter), w tym czasie część dachu budynku załamała się do środka.

 

Z relacji właściciela budynku wynikało że nikogo nie ma w środku domu. Po ugaszeniu ognia ratownicy w aparatach ODO weszli do wnętrza budynku w celu dogaszenia tlących się resztek wyposażenia,  oraz sprawdzono czy w pomieszczeniach nie ma osób poszkodowanych. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych elementów budynku, które stwarzały zagrożenie zawalenia się. Z budynku wyniesiono nadpalone i tlące się resztki wyposażenia.

 

 Na miejsce przybył Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie kpt. Piotr Gronowicz. Mieszkańcami budynku zajął się przedstawiciel Zrządzania Kryzysowego gminy Uchanie, zapewniając im tymczasowe lokum u rodziny.

 

Galeria zdjęć

Skip to content