Klasy mundurowe z Zespołu Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie.

W dniu 19 października 2022 roku odbyła się wizyta dwóch klas mundurowych z Zespołu Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

 

Na stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego uczniowie dowiedzieli się jak reagować w sytuacji zagrożenia oraz zasady zgłaszania zdarzeń na numery alarmowe. Uczniom omówiono rodzaje sprzętu na wyposażeniu jednostki  oraz sposoby jego wykorzystania.

 

Następnie strażacy przeprowadzili symulację wyjazdu alarmowego do zderzenia samochodu osobowego z drzewem. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba była poszkodowana i nie mogła samodzielnie opuścić pojazdu.

 

Na garażu Jednostki Ratowniczo Gaśniczej strażak – ratownik medyczny przeprowadził zajęcia z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.  Drugiej grupie w tym czasie przedstawiono technikę samoratowania czyli szybkiej ewakuacji z budynku z wykorzystaniem uprzęży biodrowej oraz zestawu do samoratowania.

 

Wpisując się w tematykę prewencji społecznej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie przekazali uczniom niezbędne informacje w temacie zastosowania czujki w budynkach. Celem głównym kampanii jest zmniejszenie ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

 

Podsumowując wizytę Komendant Powiatowy mł. bryg Piotr Gronowicz przekazał uczniom z klas mundurowych jakie wymagania należy spełnić i jak wygląda rekrutacja do szkół pożarniczych, które mieszczą się w CS PSP Częstochowie, SA Poznaniu, SA Krakowie oraz SGSP w Warszawie zachęcając do wstąpienia w szeregi Państwowej Straży Pożarnej.

 

info. foto. st. kpt Marcin Lebiedowicz

 

Skip to content