Kolizja na ulicy Grabowieckiej w Hrubieszowie

W dniu 24 maja 2023 roku o godzinie 21:07 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej w Hrubieszowie na ulicy Grabowieckiej.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali zderzenie dwóch samochodów osobowych w Hrubieszowie na ulicy Grabowieckiej. Osoby uczestniczące w zdarzeniu samodzielnie opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. Przed przybyciem straży pożarnej na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił medycznych czynności ratunkowych kierowcy Fiata Pandy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, odłączeniu zasilania w pojazdach, zakręceniu zaworu zasilania LPG w pojeździe Fiat Panda, kierowaniu ruchem drogowym oraz zebraniu płynów eksploatacyjnych z drogi i pozostałości z uszkodzonych pojazdów. Dalsze czynności dochodzeniowe prowadzi Policja.

 

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działaniach udział brali: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, JRG Hrubieszów oraz  OSP Hrubieszów w tym 10 strażaków.  Straty oszacowano na 30 tyś. Interwencja trwała 1h 14min.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. st. str. Kamil Rymowicz

 

Skip to content