Kolizja pojazdu osobowego z ciągnikiem rolniczym w Jarosławcu

W dniu 02.05.2023 roku o godzinie 12:55 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym w Jarosławcu gmina Uchanie.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia trzech pojazdów Straży Pożarnej zastano kolizję samochodu osobowego marki Leksus z ciągnikiem rolniczym marki Ursus. Na skutek zderzenia ciągnik rozpadł się na dwie części. Poszkodowanemu kierowcy pojazdu rolniczego udzielono wsparcia psychicznego do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego, który po chwili dojechał na miejsce zdarzenia. Droga wojewódzka chwilowo zablokowana była w dwóch kierunkach.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach, zebraniu płynów eksploatacyjnych z drogi oraz przesunięciu pojazdów na pobocze drogi.

 

W działaniach udział brali: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, JRG Hrubieszów, OSP Uchanie, oraz OSP Teratyn w tym 13 strażaków. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Interwencja trwała 1h 29 min. Straty oszacowano na 60 tyś. zł. Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. mł. as. Kacper Jasiński, sekc. Jerzy Łagodowski.

 

 

 

Skip to content