Kolizja w Teptiukowie

W dniu 02.05.2023 roku o godzinie 14:19 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Teptiuków gmina Hrubieszów.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali zderzenie dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej 74. Obydwa pojazdy znajdowały się na kołach, z czego jeden uderzył dodatkowo w barierkę energochłonną. Osoby uczestniczące w zdarzeniu samodzielnie opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym, odłączeniu zasilania, stabilizacji pojazdów i zebraniu płynów eksploatacyjnych z drogi. W zdarzeniu została poszkodowana jedna osoba, którą przejął Zespół Ratownictwa Medycznego. Dalsze czynności dochodzeniowe prowadzi Policja.

 

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działaniach udział brali: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, JRG Hrubieszów oraz  OSP Teptiuków i OSP Dziekanów w tym 15 strażaków.  Straty oszacowano na 20 tyś. Interwencja trwała 2h 15min.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. asp. Michał Puszek, mł. asp. Maciej Spisacki

 

Skip to content