Nowy GBA 4/30 na podwoziu IVECO ML 150-320 EUROCARGO będzie służył w Hrubieszowskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej

Wzmocniony potencjał ratowniczo-gaśniczy w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie. Nowy samochód średni ratowniczo-gaśniczy na podwoziu  IVECO uterenowiony 4X4 ogumienie na osi tylnej bliźniacze o mocy silnika 235 KW( 320 KM ), układ miejsc w kabinie 1+1+4, ilość skrytek 7(3+3+1) podesty i półki regulowane. W wyposażeniu posiada zbiornik na wodę o poj. 4000loraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 10% pojemności zbiornika wody, działko wodno- pianowe DWP 16MT, szybkie natarcie o długości węża 60m sterowane ręcznie i elektrycznie, 4 zraszacze dwa z przodu i dwa z boku pojazdu, maszt oświetleniowy z lampami led, niezależne ogrzewanie przedziału autopompy, wyciągarka elektryczna, sprzęt łączności.

 

Samochód został zakupiony przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie za kwotę 760 000,140 zł, montaż finansowy przedstawia się następująco:

 

Fundusz Wsparcia  przy Komendancie Wojewódzkim PSP w Lublinie, który został zasilony przez:

  • Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
  • Komenda Powiatowa PSP w Hrubieszowie
  • Urząd Gminy Trzeszczany
  • Urząd Gminy Hrubieszów
  • Fundacja Grupy PKP w Warszawie
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie

(Nadleśnictwa: Strzelce, Chełm, Świdnik, Nowa Dęba)

  • Urząd Gminy Mircze
  • Urząd Gminy Uchanie

Całkowita kwota dotacji z samorządu terytorialnego oraz wyżej wymienionych instytucji to 317 tyś zł.

Dzięki przychylności Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie  dotacje można było połączyć ze środkami budżetu państwa na które składają się:

 

1) Fundusz Przeciwdziałania COVID 19

2) Zakup średnich i ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych (zadanie inwestycyjne zwiększenie budżetu 2021)

3) Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, środki finansowe pochodzące z wpływów uzyskanych ze składek z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia od ognia.

Łączna kwota dotacji wyniosła  443 tyś. zł

 

Pozyskany samochód ratowniczo-gaśniczy w najbliższym czasie zostanie wprowadzony do podziału bojowego gdzie będzie służył i zabezpieczał teren operacyjny powiatu hrubieszowskiego.

Wszystkim osobom, urzędom i instytucjom, które wsparły finansowo zakup samochodu pożarniczego dla hrubieszowskiej komendy serdecznie dziękujemy !

 

 

Skip to content