IV Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

12 maja 2019r. odbyła się IV Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie. Uroczystość rozpoczęła się na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie, skąd rozpoczęto przemarsz ulicami miasta do Sanktuarium MB Sokalskiej w Hrubieszowie.

Pielgrzymka odbyła  się z udziałem pocztów sztandarowych, orkiestry dętej z Grabowca, Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – st.bryg. Grzegorza Alinowskiego,  strażaków z powiatu hrubieszowskiego i chełmskiego, rodzin i sympatyków strażackich,  duchownych, delegacji innych służb mundurowych oraz przedstawicieli władz samorządowych.

Na placu przy Sanktuarium odbyła się uroczysta Msza Św., którą celebrował kapelan powiatowy strażaków ks. Piotr Ciećkiewicz i o. Wiktoryn Jacek Krysa – Kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Sokalskiej. Mszę wzbogacił występ duetu Cor Deo z Teratyna.

Po uroczystej Mszy, pielgrzymi przeszli do KP PSP w Hrubieszowie gdzie zorganizowano poczęstunek oraz koncert orkiestry dętej. Organizatorem pielgrzymki był Powiatowy Kapelan Strażaków, Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie st.kpt. Piotr Gronowicz, Starosta Hrubieszowiski – Maryla Symczuk, Związek Gmin Ziemi Hrubieszowskiej, Zarząd Powiatowy i Gminne Związku OSP RP oraz miasto i gminy z terenu powiatu.

Skip to content