Pożar bel słomy w Setnikach

W dniu 12.04.2021 roku o godzinie 13:03 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o pożarze złożonych bel słomy w miejscowości Setniki gmina Dołhobyczów. Na miejsce działań skierowano 11 zastępów Straży Pożarnej.

Po przybyciu pierwszych zastępów stwierdzono, że sterta słomy w całości objęta była ogniem. Działania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody na palącą się stertę i jednego prądu wody na pojedyncze bele które zostały wyciągane za pomocą dwóch ładowarek teleskopowych które udostępnił właściciel sterty.
W dniu 13.04.2021r. zastępy z JRG Hrubieszów, OSP Dołhobyczów, OSP Hulcze oraz Star 244 – OSP Przewodów kontynuowały działania polegające na dogaszaniu tlącej się słomy. Ładowarką teleskopową udostępnianą przez prezesa firmy roztargano i dokładnie przelano tlącą się słomę.

W działaniach udział brało 11 zastępów Straży Pożarnej w tym 43 strażaków. Straty oszacowano na 60 tys. zł. Działania trwały prawie 29 godzin i 31 minut.

info i foto. kpt. Marcin Lebiedowicz

Skip to content