Pożar budynku mieszkalnego na ulicy Targowej w Hrubieszowie

W dniu 26.01.2022 roku o godzinie 23:56 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Hrubieszowie na ulicy Targowej.

 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej 3x JRG Hrubieszów, OSP KSRG Teptiuków, OSP KSRG Dziekanów oraz OSP Kobło. Po przybyciu pierwszych zastępów zastano pożar połowy budynku mieszkalnego. Ogień i dym wydobywał się na wewnątrz budynku poprzez dach i otwory okienne. Troje mieszkańców samodzielnie opuściło budynek przed przybyciem straży pożarnej wynosząc dwie butle z gazem propan – butan.  Działania straży pożarnej wyposażonej w aparaty ochrony układu oddechowego polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w skrzynce elektrycznej zlokalizowanej na zewnątrz oraz podaniu trzech prądów wody w natarciu do wnętrza palącego budynku. Na polecenie kierującego działaniami ratowniczymi wezwano Zespół Ratownictwa medycznego w celu przebadania lokatorów – po wykonaniu diagnostyki okazało się że poszkodowani nie potrzebują pomocy lekarskiej. Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono oraz skontrolowano kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia oraz pod kątem obecności osób postronnych, których obecności nie stwierdzono.  Na miejsce pożaru przyjechał pracownik Urzędu Miasta Hrubieszów, który zapewnił lokal zastępczy dla poszkodowanych.

 

W działaniach udział brali: Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, 3x JRG Hrubieszów, OSP KSRG Teptiuków, OSP KSRG Dziekanów oraz OSP Kobło  w tym 24 strażaków.

 

Przypuszczalną przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na 100 tyś zł. Interwencja trwała 3h 53min.

 

info. st.kpt. Marcin Lebiedowicz  foto. st.kpt. Marcin Lebiedowicz, OSP Kobło.

Skip to content