Pożar budynku mieszkalnego przy ulicy Górnej w Hrubieszowie

W dniu 11.05.2023 roku o godzinie 04:33 na Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w Hrubieszowie na ulicy Górnej.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali rozwinięty pożar drewnianego budynku mieszkalnego. Budynek był niezamieszkały i nie była do niego podłączona instalacja elektryczna. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody do wnętrza budynku oraz jednego prądu wody z podnośnika SHD-25. Po przytłumieniu ognia ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych przeszukali budynek pod kątem obecności osób postronnych, których nie stwierdzono. Następnie przystąpiono do dogaszenia istniejących zarzewi oraz do częściowej rozbiórki obiektu. OSP Hrubieszów i OSP Kobło ponownie zadysponowano na miejsce pożaru celem prac rozbiórkowych budynku. Dalsze czynności związane z przyczyną powstania pożaru prowadzi KPP w Hrubieszowie.

 

W działaniach gaśniczych udział brali: Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, 3x JRG Hrubieszów, OSP KSRG Teptiuków, OSP KSRG Dziekanów, OSP Hrubieszów, w tym 26 strażaków. Do prac rozbiórkowych budynku zadysponowano OSP Kobło i OSP Hrubieszów w tym 10 strażaków.

 

Przypuszczalną przyczyną pożaru było prawdopodobnie podpalenie. Straty oszacowano na 100 tyś zł. Interwencja trwała 7h 16min.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. asp. sztab. Marek Stępora

 

Skip to content