Pożar budynku mieszkalnego w Hrubieszowie

W dniu 22.01.2022 roku o godzinie 16:49 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Hrubieszowie na ulicy Gródeckiej.

 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Hrubieszowie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na ewakuacji z budynku dwóch starszych osób o ograniczonej zdolności poruszania się. W budynku odłączono zasilanie w energię elektryczną i podano jeden prąd wody na palące się poddasze. Dwie osoby poszkodowane były przytomne, strażacy udzielili im kwalifikowanej pomocy medycznej tj. podaniu tlenu, zabezpieczeniu przed utratą ciepła oraz wsparciu psychicznym. Po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego strażacy przekazali poszkodowanych, którzy zostali zabrani do szpitala na dalsze badania. Budynek został zalany wodą na skutek przepalenia się instalacji wodnej znajdującej się na poddaszu. Zasuwa wodna została zakręcona na zewnątrz budynku. Po przytłumieniu ognia przystąpiono do dogaszania istniejących zarzewi ognia na poddaszu budynku. Budynek przeszukano pod kątem obecności osób postronnych, których obecności nie stwierdzono. W związku z intensywnym zadymieniem strażacy byli wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego. Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono oraz skontrolowano kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.

 

W działaniach udział brali: 2x Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Zakład Energetyczny, 3x JRG Hrubieszów w tym 7 strażaków.

 

Przypuszczalną przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na 30 tyś zł. Interwencja trwała 1h 17 min.

 

info. foto. st.kpt. Marcin Lebiedowicz

Skip to content