Pożar poddasza budynku mieszkalnego w Mirczu

W dniu 26.10.2023 roku o godzinie 23:12 na Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym w Mirczu.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar dachu w budynku mieszkalnym połączonym z budynkiem inwentarskim. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem jednostek ratowniczych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów wody na poddasze budynku mieszkalnego i inwentarskiego. Po przytłumieniu ognia przystąpiono do oddymiania i przeszukania pomieszczeń pod względem osób poszkodowanych, których nie stwierdzono. Jednocześnie dogaszano i przeszukiwano budynek inwentarski, z którego wyprowadzono cztery żywe świnie i wyniesiono jedną martwą. Na miejsce pożaru został zadysponowany Zespół Ratownictwa Medycznego do starszej kobiety, która po pewnym czasie słabo się poczuła. Poinformowano również Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego, którego pracownik przybył na miejsce w celu zapewnienia rodzinie lokalu zastępczego oraz lekarz weterynarii w celu przebadania zwierząt. Budynek po dogaszeniu sprawdzono kamerą termowizyjną pod kątem ukrytych zarzewi ognia, których nie stwierdzono.

 

Przypuszczalną przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na 300 tyś zł. Interwencja trwała 3h 11min.

 

W działaniach udział brali: Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Pogotowie Energetyczne, 2x JRG Hrubieszów, OSP KSRG Mircze, OSP KSRG Kryłów, OSP Wiszniów.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. JRG Hrubieszów

 

Skip to content