Pracowita Wigilia dla hrubieszowskich strażaków. Wypadek tira w Dziekanowie oraz dachowanie pojazdu osobowego w Oszczowie

W dniu 24.12.2021 roku o godzinie 15:00 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym tira w miejscowości Dziekanów.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia trzech zastępów Straży Pożarnej: 2x z JRG Hrubieszów oraz jeden z OSP KSRG Dziekanów zastano ciągnik siodłowy z naczepą w przydrożnym rowie. Kierowca tira opuścił pojazd o w własnych siłach i nie potrzebował pomocy medycznej. W naczepie przewożone były materiały chemiczne takie jak bezwonnik octowy 5600l., flopaman 10 ton, rokanol 4 tony. Nie znaleziono wycieków oraz uszkodzeń materiałów przewożonych w naczepie. Zadysponowano dodatkowo pluton chemiczny z JRG Zamość, który zabezpieczał miejsce zdarzenia w przypadku rozszczelnienia materiałów chemicznych. Na miejsce zdarzenia przyjechał zastępczy ciągnik siodłowy z naczepą oraz ładowarka teleskopowa w celu ułatwienia rozładunku. Po opróżnieniu naczepy ciągnik siodłowy został wyciągnięty z przydrożnego rowu. Działaniami ratowniczo gaśniczymi kierował Zastępca Komendanta Powiatowego st. kpt. Tomasz Zwolak.

 

W działaniach udział brali: Policja, 3x JRG Hrubieszów, 3x JRG Zamośc oraz OSP KSRG Dziekanów w tym 25 strażaków. Interwencja trwała 6h 41min.

 

 

Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

 

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności na drogach

 

 

info. foto. st. kpt. Marcin Lebiedowicz

 

W dniu 24.12.2021 roku o godzinie 15:36 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Oszczów.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia dwóch zastępów Straży Pożarnej: jeden z JRG Hrubieszów oraz drugi z OSP KSRG Dołhobyczów w przydrożnym rowie zastano samochód osobowy leżący na dachu. Kierujący opuścił pojazd o własnych siłach i przejął go Zespół Ratownictwa Medycznego przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączenia zasilania w pojeździe.

 

W działaniach udział brali: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego. JRG Hrubieszów oraz OSP KSRG Dołhobyczów w tym 9 strażaków. Interwencja trwała 1h 55min

 

Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności na drogach

 

info. foto. st. kpt. Marcin Lebiedowicz

 

 

 

 

 

 

Skip to content