Rozszczelnienie rury gazowej średniego ciśnienia w Werbkowicach

W dniu 20.04.2023 roku o godzinie 9.19 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o uszkodzeniu rury gazowej średniego ciśnienia w miejscowości Werbkowice przy ulicy Adama Mickiewicza.

 

Podczas prac wykonywanych przy wymianie studzienki kanalizacji burzowej na terenie Zespołu Szkół w Werbkowicach przy ulicy Adama Mickiewicza została uszkodzona sieć gazowa średniego ciśnienia. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu stref bezpieczeństwa, ewakuacji mieszkańców z zagrożonych budynków (30 osób) oraz uczniów i pracowników pobliskiej szkoły w ilości 292 dzieci i 31 dorosłych. Zamknięta została ulica Mickiewicza w obu kierunkach. Na miejsce zdarzenia przybyło Pogotowie Gazowe które odcięło dopływ gazu do miejsca uszkodzenia gazociągu. Po zlikwidowaniu zagrożenia przez pracowników Polskiej Spółki Gazownictwa sprawdzono teren detektorem wielogazowym, obecności gazu nie stwierdzono – ewakuacja uczniów i pracowników szkoły została przerwana.

 

W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej w tym 13 strażaków. Przypuszczalną przyczyna zdarzenia było uszkodzenie gazociągu podczas prac ziemnych.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. st. ogn. Marcin Hawryluk

 

 

Skip to content