Śmiertelny wypadek w Wereszynie

W dniu 19.11.2023 roku około godziny 04.41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o wypadku busa w miejscowości Wereszyn.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej zastano zderzenie czołowe busa z drzewem. Pojazdem podróżowało 10 osób. Dwie kobiety poniosły śmierć na miejscu, trzecią poszkodowaną 6 letnią dziewczynkę reanimował Zespół Ratownictwa Medycznego jednak jej życia nie udało się uratować. Siedmiu pozostałych pasażerów było przytomnych i zostali przetransportowani do szpitali. Obywatele Ukrainy kierowali się w stronę przejścia granicznego w Dołhobyczowie.

 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania i uwolnieniu poszkodowanych z pojazdu a następnie przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

 

W działaniach udział brali Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, JRG Hrubieszów, OSP KSRG Mircze, OSP Kryłów w tym 18 strażaków. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaśnięcie kierowcy.

 

info: st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. asp. sztab. Piotr Caboń, st.sekc. Mateusz Zając

 

 

 

Skip to content