Spotkanie wielkanocne Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Duda z żołnierzami Wielonarodowej Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady, funkcjonariuszami PSP, SG i Policji oraz wolontariuszami, pomagającymi uchodźcom z Ukrainy

W środę 13 kwietnia 2022 r. Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie mł. bryg. Piotr Gronowicz wraz ze strażakami mł. ogn. Adrianem Łazorczykiem i mł. asp. Kacprem Jasińsim oraz jednostkami OSP z terenu powiatu hrubieszowskiego wziął udział w spotkaniu wielkanocnym Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Duda z żołnierzami Wielonarodowej Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady, funkcjonariuszami Straży Granicznej, Służby Więziennej, Policji i Państwowej Straży Pożarnej, druhami Ochotniczych Straży Pożarnych oraz wolontariuszami pomagającymi uchodźcom z Ukrainy.

 

W spotkaniu uczestniczył Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Andrzej Bartkowiak oraz przedstawiciele sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Litwy, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Obecny był również minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, wojewoda lubelski, biskupi polowi i przedstawiciele władz samorządowych. Pierwszej Damie towarzyszył Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.

 

W spotkaniu udział wzięli również strażacy z woj. podkarpackiego i lubelskiego,  którzy byli reprezentantami strażaków PSP i OSP z całego kraju, zaangażowanych w działania pomocowe dla Ukrainy.

 

Pierwsza Dama przeprosiła za nieobecność Prezydenta Andrzeja Dudy, który planował wziąć udział w tym spotkaniu ale niespodziewanie w tym czasie wraz z Prezydentami Estonii, Łotwy i Litwy udał się do Kijowa na spotkanie z Prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

 

Podczas spotkania zaproszeni goście dziękowali żołnierzom, funkcjonariuszom, druhom oraz wolontariuszom za ich codzienną ciężką, często niewidoczną służbę, przekazywali wyrazy największego szacunku i uznania za zaangażowanie w pomoc uchodźcom z Ukrainy oraz składali świąteczne życzenia.

 

https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/aktywnosc/wielkanocne-spotkanie-pierwszej-damy-z-zolnierzami-funkcjonariuszami-i-wolontariuszami-zaangazowanymi-w-pomoc-uchodzcom,52411

 

foto. info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz

 

Skip to content