Strażacy pomagają uchodźcom z Ukrainy

Strażacy z powiatu hrubieszowskiego oraz z terenu całego kraju aktywnie uczestniczą w niesieniu pomocy uchodźcom z Ukrainy poprzez dowożenie ich do punktów recepcyjnych po przekroczeniu granicy.

 

Warto zaznaczyć, że na terenie naszego powiatu są dwa przejścia graniczne w Zosinie i Dołhobyczowie. Strażacy 24 godziny na dobę pomagają na dwóch przejściach granicznych poprzez dowożenie obywateli Ukrainy do punktów recepcyjnych, gdzie mogą skorzystać z ciepłych posiłków, odpoczynku czy pomocy medycznej. Następnie autokarami przemieszczają się w wyznaczone miejsca w kraju.

 

Przez przejście graniczne w Zosinie w powiecie hrubieszowskim obywatele Ukrainy ewakuowani są do Polski również drogą kolejową, gdzie nieodpłatnie mogą korzystać z przejazdów PKP. Strażacy wraz z innymi służbami nadzorują przyjazd pociągów a w miejscu tym rozstawione są namioty Państwowej Straży Pożarnej.

 

Na dworcu PKP w Hrubieszowie podstawiane są dodatkowo pociągi którymi również można pojechać do Warszawy lub Wrocławia. Straż Pożarna zabezpiecza dworce podczas odjazdu tych pociągów.

 

foto. info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz

 

 

 

 

Skip to content