Wypadek drogowy w Hrubieszowie na ulicy Chełmskiej

W dniu 05.08.2023 roku o godzinie 13:55 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Hrubieszów na ulicy Chełmskiej.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej zastano dwa uszkodzone pojazdy.  Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu samodzielnie opuściły samochody przed przybyciem Straży Pożarnej. W wyniku wypadku poszkodowana została jedna osoba – 15 miesięczne dziecko. Osobie poszkodowanej pierwszej pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego który przybył na miejsce równocześnie z pojazdami Straży Pożarnej. Osoba poszkodowana została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w celu wykonania dalszych badań.

 

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca, odłączeniu zasilania w samochodach oraz zebraniu płynów eksploatacyjnych z drogi przy użyciu sorbentu.

 

W działaniach udział brali: 3xPolicja, 2xZespół Ratownictwa Medycznego, 2xJRG Hrubieszów oraz OSP KSRG Dziekanów, OSP Hrubieszów w tym 17 strażaków. Straty oszacowano na 25 tyś. zł. Przypuszczalną przyczyna zdarzenia było niezastosowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Interwencja trwała 2h 20min.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. str. Albert Romaszko

 

Skip to content