Wypadek na ulicy Grabowieckiej

W dniu 10.03.2023 roku o godzinie 13:10 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Hrubieszowie na ulicy Grabowieckiej.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pojazd osobowy marki Toyota który czołowo uderzył w drzewo. Na miejscu zdarzenia znajdował się Zespół Ratownictwa Medycznego, który wydobył osobę poszkodowaną – nieprzytomną z pojazdu i prowadził Resuscytacje krążeniowo-oddechową przy użyciu automatu. Następnie osoba poszkodowana została przetransportowana do pobliskiego szpitala. Na miejscu zdarzenia znajdował się również patrol Policji, który wstrzymał ruch pojazdów w obu kierunkach oraz wyznaczył objazd. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe oraz zebraniu płynów eksploatacyjnych z drogi.

 

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działaniach udział brali: 3xPolicja, Zespół Ratownictwa Medycznego, 3xJRG Hrubieszów, w tym 7 strażaków.  Straty oszacowano na 15 tyś. Interwencja trwała 50min.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. st. kpt. Damian Franiak.

 

Skip to content