Wypadek samochodu osobowego w Łuszkowie

W dniu 25.10.2022 roku o godzinie 21:29 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w Łuszkowie.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia trzech zastępów Straży Pożarnej zastano pojazd osobowy, który dachował na ostrym łuku drogi i leży na dachu w przydrożnym rowie. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które nie mogły samodzielnie się z niego wydostać. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji i ewakuacji z wraku pojazdu dwóch osób poszkodowanych przy wcześniejszym unieruchomieniu odcinka szyjnego oraz przeniesieniu i przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Następnie odłączono akumulator w pojeździe i sprawdzono czy nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych. Zastęp z OSP Strzyżów oświetlał miejsce zdarzenia dla potrzeb techników z policji.

 

W działaniach udział brali: Straż Graniczna, Policja, 2xZespół Ratownictwa Medycznego,  2xJRG Hrubieszów, OSP Strzyżów w tym 12 strażaków. Straty oszacowano na 6 tyś zł. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków pogodowych. Interwencja trwała 52 min.  Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. JRG Hrubieszów

 

 

 

 

Skip to content