Wypadek w Kopyłowie

W dniu 07.11.2023 roku około godziny 08.17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o zderzeniu pojazdu osobowego z busem w miejscowości Kopyłów.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej zastano zderzenie pojazdu osobowego z busem, oba pojazdy znajdowały się poza obrębem drogi na pobliskim polu w miejscowości Kopyłów. Pojazdami podróżowało pięć osób w tym cztery poszkodowane. Dwie z nich były przytomne, które opuściły pojazd przed przybyciem Straży Pożarnej oraz dwie osoby nieprzytomne. Jedna osoba nieprzytomna była poza pojazdem a druga uwięziona w aucie osobowym. Strażacy do uwolnienia tej osoby z pojazdu użyli specjalistycznych narzędzi hydraulicznych i przekazali ją Zespołowi Ratownictwa Medycznego który był na miejscu. Następnie zabezpieczono miejsce lądowania dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który miał przetransportować osobę poszkodowaną do szpitala w Lublinie.

 

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu, odłączeniu w nich zasilania, udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym oraz wydobyciu jednej osoby poszkodowanej znajdującej się w pojeździe.

 

W działaniach udział brali: 4xPolicja, 3xZespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, 3xJRG Hrubieszów, OSP KSRG Horodło, OSP Kobło oraz OSP Matcze w tym 22 strażaków. Prawdopodobną przyczyna zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu. Straty oszacowano na 150 tyś zł. Czas interwencji 1h 43 min.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, st. ogn. Marcin Hawryluk

 

Skip to content