Wypadek w Modryńcu

W dniu 12.02.2024 roku około godziny 11.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o zderzeniu pojazdu osobowego z autem dostawczym w miejscowości Modryniec.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej zastano zderzenie pojazdu osobowego z autem dostawczym. W wyniku zderzenia jeden pojazd wypadł z drogi i uderzył w drzewo, a pojazd dostawczy  przewrócił się na lewy bok pozostając na pasie drogi. Osobom uczestniczącym w wypadku pomocy medycznej udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego, który jako pierwszy dotarł na miejsce zdarzenia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym, odłączeniu zasilania i zebraniu płynów eksploatacyjnych z drogi przy użyciu sorbentu. W miedzy czasie strażacy zabezpieczali miejsce lądowania a następnie startu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który miał przetransportować osobę poszkodowaną do szpitala w Lublinie. Droga wojewódzka 844 była zablokowana w obu kierunkach. Po starcie LPR działania zakończono.

 

W działaniach udział brali: Policja, 2x Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, 3xJRG Hrubieszów, OSP KSRG Mircze w tym 13 strażaków. Prawdopodobną przyczyna zdarzenia było niezachowanie ostrożności w ruchu drogowym. Straty oszacowano na 30 tyś zł. Czas interwencji 2h 16 min.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, st. str. Dionizy Wojtiuk

 

 

 

Skip to content