Wypadek w Mojsławicach

W dniu 16 grudnia 2022 roku o godzinie 22:56 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku auto-lawety z autokarem w miejscowości Mojsławice gmina Uchanie.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej zastano lawetę przewożącą samochód osobowy, która wpadła w poślizg i wymusiła na autokarze zjazd na pobocze drogi.  Autokarem podróżowało 29 osób. Poszkodowany kierowca lawety był przytomny jednak został uwięziony w aucie i nie mógł samodzielnie go opuścić. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu osoby poszkodowanej z lawety przy użyciu narzędzi hydraulicznych i przekazaniu go Zespołowi Ratownictwa Medycznego oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 6 busów z OSP aby przewieźć pasażerów do punktu recepcyjnego który mieści się w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy Ciesielczuka 2.

 

W działaniach udział brali: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, 2xJRG Hrubieszów, OSP Teratyn, 2x OSP Hrubieszów, OSP Uchanie, OSP Stefankowice, OSP Czerniczyn, OSP Moniatycze, OSP Obrowiec,  w tym 29 strażaków. Straty oszacowano na 10 tyś zł. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była śliska nawierzchnia drogi. Interwencja trwała 5h 19 min. Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. JRG Hrubieszów

 

 

Skip to content