Wypadek w Moniatyczach

W dniu 30.10.2023 roku o godzinie 15:22 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej 844 w miejscowości Moniatycze.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali zderzenie dwóch pojazdów osobowych na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 844 w Moniatyczach. Przed przybyciem Straży Pożarnej Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy medycznej osobom uczestniczącym w zdarzeniu. Jedna osoba była uwięziona w samochodzie i konieczne było użycie sprzętu elektrycznego oraz hydraulicznego do jego uwolnienia. Druga osoba wyszła z pojazdu o własnych siłach lecz potrzebne były dalsze badania.  Dwie osoby zostały przewiezieni przez Zespół Ratownictwa Medycznego do hrubieszowskiego szpitala.

 

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania, stabilizacji pojazdu a następnie uwolnieniu kierowcy z pojazdu przy użyciu sprzętu specjalistycznego.  Następnie przy użyciu sorbentu zebrano płyny eksploatacyjne z jezdni.

 

W działaniach udział brali: Policja, 2x Zespół Ratownictwa Medycznego, 2x JRG Hrubieszów, OSP KSRG Dziekanów w tym 11 strażaków. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zasłabnięcie kierowcy. Straty oszacowano na 65 tyś zł. Interwencja trwała 3h 50 min.  Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. st. str. Wojtiuk Dionizy

 

 

 

Skip to content