Wypadek w Obrowcu

W dniu 09.04.2022 roku o godzinie 13.23 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Obrowiec.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia trzech zastępów Straży Pożarnej zastano samochód osobowy, który uderzył w drzewo i znajduje się w rowie poza pasem jezdni. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Kierowca był zakleszczony a pasażerka samodzielnie opuściła pojazd przed przybyciem służb ratowniczych. Działania przybyłych na miejsce zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu i odłączeniu w nim zasilania. Jednocześnie wykonano dostęp do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych a następnie ewakuowaniu go z pojazdu i przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

 

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość na łuku jezdni. W działaniach udział brali: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, 2x JRG Hrubieszów oraz OSP Obrowiec w tym 13 strażaków. Interwencja trwała 3h 19min. Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. asp. sztab. Marek Stępora.

 

Skip to content