Wypadek w Sahryniu

W dniu 11.06.2022 roku o godzinie 7:15 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Sahryń.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia czterech zastępów Straży Pożarnej zastano samochód osobowy marki Audi A4 , który uderzył w drzewo i znajduje się na dachu w pobliskim rowie. Kierująca nie mogła samodzielnie opuścić pojazdu. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz wydobyciu kierującej przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Poszkodowaną przejął Zespół Ratownictwa medycznego, który był obecny na miejscu zdarzenia. Następnie odłączono zasilanie w pojeździe. Dalsze czynności dochodzeniowe powadzi Policja.

 

Na miejsce wypadku jadąc na służbę najechał asp. sztab. Marek Stępora, który powiadomił SKKP w Hrubieszowie oraz udzielił pierwszej pomocy poszkodowanej w wypadku do momentu przyjazdu służb.

 

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działaniach udział brali: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, 2x JRG Hrubieszów oraz  OSP KSRG Turkowice, OSP Sahryń w tym 15 strażaków. Interwencja trwała 1h 06 min. Straty oszacowano na około 15 tyś zł. Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

 

info. foto.  st. kpt. Marcin Lebiedowicz

 

 

 

Skip to content