Wypadek w Teptiukowie

W dniu 25.11.2023 roku około godziny 10.47 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o dachowaniu pojazdu osobowego  w miejscowości Teptiuków.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że wypadkowi uległ samochód osobowy w którym podróżowała jedna osoba.. Pojazd na prostym odcinku zjechał z drogi i dachował zatrzymując się na prywatnej posesji. Auto po koziołkowaniu zaczęło się palić. Natychmiastowe działanie gaśnicze podjął mieszkający obok miejsca zdarzenia druh OSP Teptiuków przy użyciu gaśnicy proszkowej. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe jednocześnie udzielając pierwszej pomocy kierującemu pojazdem, który wypadł z pojazdu podczas dachowania a następnie przekazaniu poszkodowanego Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

 

W działaniach udział brali: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego,  JRG Hrubieszów, OSP KSRG Teptiuków w tym 10 strażaków. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Interwencja trwała 40 min. Straty oszacowano na 300 tyś. zł. Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. asp. Michał Puszek, str. Molas Piotr

 

 

Skip to content