Wypadek w Teratynie

W dniu 28.01.2024 roku o godzinie 11:03 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 844 w miejscowości Teratyn.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali zderzenie dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej w miejscowości Teratyn. Wszystkie osoby wyszły z pojazdów o własnych siłach przed przybyciem służb  ratowniczych. Na miejsce zdarzenia najechali funkcjonariusze Służby – Celno Skarbowej, który udzielili niezbędnej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w zdarzeniu a następnie przekazali je Zespołowi Ratownictwa Medycznego celem przeprowadzenia badania wstępnego.

 

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach a następnie zebraniu płynów eksploatacyjnych z drogi.

 

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W działaniach udział brali: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, JRG Hrubieszów,  OSP Teratyn oraz OSP Uchanie w tym 17 strażaków. Straty oszacowano na 25 tyś. Interwencja trwała 2h 41 min.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. str. Michał Wiejak

 

Skip to content