Wypadek w Werbkowicach

W dniu 14.02.2022 roku o godzinie 17:51 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Werbkowice.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia czterech zastępów straży pożarnej zastano samochód osobowy poza pasem jezdni, który zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W pojeździe podróżowały dwie osoby. Jedna przed przybyciem służb opuściła pojazd o własnych siłach, kierowca był przytomny natomiast nie mógł samodzielnie go opuścić. Działania zastępów straży pożarnej podczas prowadzonej akcji polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy pomocy urządzeń hydraulicznych i przekazaniu go Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ponadto odłączono akumulator w pojeździe oraz oświetlano teren akcji. Poszkodowany kierowca został zabrany prze zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala na dalsze badania.

 

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działaniach udział brali: 2x Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, 2x JRG Hrubieszów oraz 2x OSP KSRG Werbkowice, w tym 12 strażaków. Straty oszacowano na 5 tyś. Interwencja trwała 1h 15min.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto: JRG Hrubieszów

 

Skip to content