Zakończenie szkolenia dowódców OSP

W dniu 31.08.2021 r. zakończyło się „Szkolenie kierujących działaniem ratowniczym dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych” z powiatu hrubieszowskiego. Szkolenie zostało przeprowadzone na obiekcie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie zgodnie z „Zasadami organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych”.

Celem szkolenia było przygotowanie członków Ochotniczych Straży Pożarnych do kierowania działaniami ratowniczymi na poziomie interwencyjnym z umiejętnością dokonywania oceny sytuacji i podejmowania decyzji w działaniach ratowniczych.

Dodatkowo przeprowadzono akcję informacyjną wśród druhów OSP, że to Kierujący Działaniem Ratowniczym oddziałuje na podległe siły podmiotów systemu na miejscu zdarzenia i powinien podchodzić do zadań w sposób kompleksowy, w tym także podczas przeprowadzanego rozpoznania operacyjnego na miejscu działań, wykonywanych czynności ratowniczych związanych z zabezpieczeniem i przeszukiwaniem pojazdów, terenu oraz ewakuacją osób poszkodowanych.

Egzamin ze szkolenia pozytywnie ukończyli wszyscy uczestnicy kursu.

Skip to content