2018-05-08 O włos od tragedii

8 maja hrubieszowscy strażacy uratowali z płonącego domu mieszkańca Hrubieszowa.

 

Ratownicy po przybyciu na miejsce pożaru zastali drewniane mieszkanie, w którym z jednego z pomieszczeń płomienie wydostawały się przez okno na zewnątrz . Z informacji uzyskanych w rozpoznaniu wynikało, że w budynku mogą znajdować się osoby. Działania strażaków polegały na wyłączeniu prądu oraz rozpoczęciu działań ratowniczo-gaśniczych. W trakcie działań gaśniczych, ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do budynku i ewakuowali jedną osobę na zewnątrz. Drugiego poszkodowanego odnaleziono na zewnątrz budynku.

 

Działania medyczne podjęte przez strażaków polegały na podaniu tlenu poszkodowanemu wydobytemu z palącego się budynku. Drugi z poszkodowanych podczas próby gaszenia mieszkania odniósł rany cięte ręki oraz oparzenia głowy. Rannemu założono opatrunek jałowy na rękę oraz opatrunki hydrożelowe na głowę. Poszkodowanych przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Dalsze działania straży polegały dogaszeniu tlących się elementów wyposażenia i wyniesieniu na zewnątrz budynku.

 

W działaniach wzięło udział 9 strażaków. Straty pożarowe oszacowano na 5 tys. zł, uratowano mienie o wartości ok 150 tys. zł.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

 

zdjęcia i tekst: st.kpt. Piotr Sendecki

Skip to content