2018-05-13 III Pielgrzymka Strażaków

Już po raz trzeci z inicjatywy ks. Piotra Ciećkiewicza – Kapelana Strażaków Powiatu Hrubieszowskiego odbyła się Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Boskiej Sokalskiej w Hrubieszowie.

 

Uroczystość rozpoczęła się na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie, skąd rozpoczęto przemarsz ulicami miasta do sanktuarium.

Pielgrzymka odbyła  się z udziałem pocztów sztandarowych, orkiestry dętej OSP w Lubartowie, kompanii honorowej OSP Mieniany, strażaków z powiatu hrubieszowskiego i chełmskiego, rodzin i sympatyków strażackich,  duchownych, delegacji innych służb mundurowych oraz przedstawicieli władz administracji rządowych i samorządowych.

Na placu przy Sanktuarium odbyła się uroczysta Msza Św., którą celebrował ks. kan. dr Michał Maciołek Kanclerz kurii Zamojsko-Lubaczowskiej. Pielgrzymów powitał i poświęcił o. Wiktoryn Jacek Krysa – Kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Sokalskiej. Mszę poprzedził występ zespołu młodzieżowego Cor Deo z Teratyna.

Po uroczystej Mszy, pielgrzymi przeszli do KP PSP w Hrubieszowie gdzie zorganizowano poczęstunek oraz koncert orkiestry dętej. Organizatorem pielgrzymki był Powiatowy Kapelan Strażaków, Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie kpt. Piotr Gronowicz, zarządy gminne Związku OSP RP oraz gminy z terenu powiatu.

 

Galeria zdjęć

 tekst i zdjęcia: st.kpt. Piotr Sendecki

Skip to content