Kolejny wypadek w Kopyłowie

W dniu 18.05.2022 roku o godzinie 15:27 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Kopyłów.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia czterech zastępów Straży Pożarnej zastano wypadek dwóch pojazdów osobowych BMW X3 z pojazdem Volvo V40. Samochody znajdowały się na kołach jeden w przydrożnym rowie natomiast drugi na polu. Kierujący pojazdami sami opuścili samochody przed przybyciem służb ratowniczych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy w transporcie poszkodowanych osób do karetek pogotowia. Następnie działania JOP polegały na odłączeniu akumulatorów oraz zebraniu płynów eksploatacyjnych z jezdni.

 

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. W działaniach udział brali: Policja, 2x Zespół Ratownictwa Medycznego, 2x JRG Hrubieszów oraz 2x OSP KSRG Horodło w tym 14 strażaków. Interwencja trwała 59min. Straty oszacowano na około 50 tyś zł. Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. asp. sztab. Marek Stępora, st. asp. Damian Lemiński.

 

Skip to content