Kolizja w Modryńcu

W dniu 31.10.2023 roku o godzinie 15:16 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej w Modryńcu.

 

Po dojeździe na miejsce kolizji strażacy zastali zderzenie dwóch pojazdów osobowych w których podróżowały trzy osoby. Kierowcy oraz pasażer wyszli z pojazdów przed przybyciem służb a niezbędnej pomocy przy opuszczaniu pojazdu oraz wsparcia psychicznego udzielił im strażak z Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie asp. Łukasz Kostrubiec mieszkający obok miejsca zdarzenia.

 

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach, zakręceniu butli z gazem LPG w Hondzie CR-V oraz zebraniu płynów eksploatacyjnych z drogi przy użyciu sorbentu. Na miejscu zdarzenia strażacy z OSP Mircze oświetlali miejsca zdarzenia do momentu zakończenia działań dochodzeniowo-śledczych prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji KP Hrubieszów.

 

W działaniach udział brali: 2x Policja, 2x Zespół Ratownictwa Medycznego, 2x JRG Hrubieszów, OSP KSRG Mircze w tym 11 strażaków. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieustąpieni pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Straty oszacowano na 120 tyś zł. Interwencja trwała 3h 26 min.  Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. st. Albert Romaszko

 

Skip to content