Mundurowy Dzień Dziecka. Piana Party na HOSiR

9 czerwca 2024 roku na obiektach Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Mundurowy Dzień Dziecka. W przedsięwzięciu wzięło udział wiele innych służb mundurowych w tym również strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie.

 

Dzień Dziecka Służb mundurowych zaczął się od meczu towarzyskiego służb mundurowych z MKS Unia Hrubieszów na płycie głównej boiska HOSiR. Służby przygotowały dla dzieci wiele konkursów edukacyjno-profilaktycznych, quizów i zabaw. Można było z bliska zobaczyć sprzęt, jaki na co dzień mundurowi używają podczas codziennych zajęć.  Każdy uczestnik miał okazję doświadczyć jak wygląda praca w zadymionym pomieszczeniu wchodząc do namiotu tzw. komory dymowej z kamerą termowizyjną co wzbudziło duże zainteresowanie wśród najmłodszych uczestników.

 

Ponadto strażacy przygotowali wiele innych atrakcji w tym ćwiczenie pokazowe z ratownictwa technicznego, podczas którego wykonywali dostęp, ewakuowali i udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w pozorowanym wypadku pojazdu osobowego a następnie ugaszeniu go podając pianę do wnętrza pojazdu.

 

Przed godziną 17 na zakończenie Mundurowego Dni Dziecka strażacy z KP PSP w Hrubieszowie zrobili wielką piana party. Była to najlepsza atrakcja przygotowana przez strażaków i długo wyczekiwana przez najmłodszych uczestników dnia dziecka. 

 

info. foto. st. kpt. Marcin Lebiedowicz

 

 

 

 

 

Skip to content