Odprawa operacyjna dla przedstawicieli jednostek OSP z terenu powiatu hrubieszowskiego.

2 marca 2023 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyła się odprawa operacyjna dla przedstawicieli jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu hrubieszowskiego.

 

W odprawie uczestniczyło kierownictwo komendy, funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni, jak również Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie st. bryg. Mirosław Bury.

 

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się złożeniem meldunku Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Mirosław Bury przez Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie mł. bryg. Tomasza Zwolaka.

 

Po przywitaniu zaproszonych gości przez Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie mł. bryg. Piotra Gronowicza informację o pracy Komendy w minionym roku przedstawił zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie mł. bryg. Tomasz Zwolak.

 

Następnie głos zabrał Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie st. bryg. Mirosław Bury, który podziękował wszystkim strażakom i pracownikom cywilnym za całoroczną służbę i pracę. Ważnym omówionym tematem była Ustawa o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Poruszono tematy związane z funkcjonowaniem jednostek OSP. Podziękował druhom z jednostek OSP za działania ratownicze. Podkreślił, że tylko wspólne działania zawodowych i społecznych ratowników są optymalne dla zapewnienia bezpieczeństwa w tym obszarze ratownictwa.

 

W trakcie odprawy Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz Komendant Powiatowy PSP odpowiadali w wolnej dyskusji na pytania jak i niejasności, które były przedstawiane przez przedstawicieli jednostek OSP.

 

info.  st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. Karol Romankiewicz

 

Skip to content