Pogadanka strażaków w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Hrubieszowie

W dniu 08 sierpnia 2023 roku w w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Hrubieszowie odbyła się pogadanka funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie.

 

Celem spotkania było zapoznanie maluchów z miejscem ich pracy, samochodami pożarniczymi oraz sprzętem będącym na ich wyposażeniu. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Strażacy chętnie opowiadali o swojej pracy i demonstrowali swoje umiejętności.

 

Podczas wizyty omówiono zasady wypoczynku w czasie letnim, zachęcając dzieci do bezpiecznego spędzania czasu i zawsze pod opieką dorosłych. Poruszono kwestie, związane między innymi z bezpieczeństwem poruszania się na drodze oraz spędzeniem czasu na akwenach wodnych.

 

Przez chwile dzieci poczuły się jak prawdziwi strażacy wsiadając do wozu strażackiego oraz  lejąc wodę ze strażackiego węża co sprawiło dzieciom wiele uśmiechów i radości.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. JRG Hrubieszów

 

Skip to content