Pogadanka strażaków w Szkołach Podstawowych w Hrubieszowie

W dniu 03 stycznie 2023 roku strażacy z JRG w Hrubieszowie omówili w szkołach podstawowych na terenie Hrubieszowa szereg zagrożeń związanych z bezpieczną zabawą w okresie ferii oraz zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla 

 

Podczas pogadanki uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenie może nieść ze sobą korzystanie dzikich lodowisk znajdujących się na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Poruszając się po lodzie nie mamy żadnej pewności jaką on ma grubość, w jednym miejscu może być 10 centymetrów a kilka kroków dalej może być na tyle cienki, że pęknie pod nami. Zamarznięta tafla zbiornika wodnego jest bardzo niebezpieczna.

 

Pogoda nie rozpieszcza miłośników białego szaleństwa, ale pamiętajmy, że nasza aura jest także nieprzewidywalna. W związku z tym jeśli pojawi się śnieg dzieci powinny korzystać tylko z miejsc bezpiecznych, dalekich od dróg lub ciągów komunikacyjnych. Odnosi się to głównie do zjeżdżania na sankach w nieodpowiednich miejscach, ponieważ rozpędzeni z jakieś góry nie będziemy w stanie wyhamować przed nadjeżdżającym samochodem.

 

Pamiętajmy, że ferie zimowe są dla dzieci czasem odpoczynku i wspaniałej zabawy.

 

Dla szkól podstawowych strażacy przekazali kalendarze na 2023 rok zachęcając do udziału w indywidualnym konkursie plastycznym pt” STRAŻ POŻARNA W WALCE Z ŻYWIOŁAMI”. Konkurs skierowany jest dla klas 1-3.
Oraz zespołowy konkurs – spot filmowy. Zadaniem konkursowym jest nagranie spotu filmowego pt. “ŻYJĘ BEZPIECZNIE”. Konkurs skierowany jest dla uczniów klas 4-8.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. JRG Hrubieszów

 

Skip to content