Pogadanka strażaków w Szkole Podstawowej w Kozodawach

W dniu 27 lutego 2024 roku w w Szkole Podstawowej w Kozodawach odbyła się pogadanka strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie.

 

Celem spotkania było zapoznanie uczniów z miejscem pracy strażaków, samochodami pożarniczymi oraz sprzętem będącym na ich wyposażeniu. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. W trakcie pogadanki  dzieci zostały zapoznane z zagrożeniami jakie na nich czyhają w szkole, w domu i w każdym miejscu w jakim mogą się znaleźć. Strażacy bardzo chętnie przekazali wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

 

st. str. Dionizy Wojtiuk który pełni funkcję ratownika medycznego w KP PSP w Hrubieszowie przeprowadził zajęcia teoretyczne i praktyczne z ratownictwa medycznego. Podczas zajęć omówiono wszystkie procedury ratownicze z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem zasad prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. Marlena Chomiak

 

 

Skip to content