Pogadanka strażaków w Szkole Podstawowej w miejscowości Husynne.

W dniu 13 stycznie 2023 roku strażacy z JRG w Hrubieszowie przeprowadzili profilaktyczną pogadankę w szkole podstawowej w miejscowości Husynne realizuje kampanię pod nazwą „Bezpieczne Ferie”.

 

Strażacy omówili szereg zagrożeń związanych z bezpieczną zabawą w okresie ferii oraz zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla oraz by po zmroku nosić odblaski by poprawić widoczność pieszego na drodze.

 

Podczas pogadanki uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenie może nieść ze sobą korzystanie dzikich lodowisk znajdujących się na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Poruszając się po lodzie nie mamy żadnej pewności jaką on ma grubość. Dodatnie temperatury powodują szybkie topnienie pokrywy lodowej na akwenach. W takich warunkach szczególnie niebezpieczne jest spacerowanie po zamarzniętej rzece lub stawie.

 

Pogoda nie rozpieszcza miłośników białego szaleństwa, ale pamiętajmy, że nasza aura jest także nieprzewidywalna. W związku z tym jeśli pojawi się śnieg dzieci powinny korzystać tylko z miejsc bezpiecznych, dalekich od dróg lub ciągów komunikacyjnych.

 

Pamiętajmy, że ferie zimowe są dla dzieci czasem odpoczynku i wspaniałej zabawy.

 

W ramach akcji „Bezpieczne Ferie” informujemy i ostrzegamy o niebezpieczeństwach związanych z:
↪️wchodzeniem na zamarznięte akweny,
↪️bezpieczeństwem podczas zjazdu na sankach w pobliżu dróg,
↪️narażeniem na niskie temperatury,
↪️nawisami śnieżnymi i soplami,
↪️wykorzystaniem odblasków podczas poruszania się po drogach po zmroku
foto. info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz
Skip to content