Pogadanka z zakresu bezpieczeństwa przeprowadzona dla harcerzy z SHP Susiec przez strażaków z KP PSP w Hrubieszowie

26 stycznia 2023 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie przeprowadzili pogadankę dla harcerzy z SHP Susiec.

 

Strażacy omówili szereg zagrożeń związanych z bezpieczną zabawą w okresie ferii oraz zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla oraz by po zmroku nosić odblaski aby poprawić widoczność pieszego na drodze.

 

Podczas pogadanki harcerze dowiedzieli się jakie zagrożenie może nieść ze sobą korzystanie dzikich lodowisk znajdujących się na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Poruszając się po lodzie nie mamy żadnej pewności jaką on ma grubość. Dodatnie temperatury powodują szybkie topnienie pokrywy lodowej na akwenach. W takich warunkach szczególnie niebezpieczne jest spacerowanie po zamarzniętej rzece lub stawie.

 

Pogoda nie rozpieszcza miłośników białego szaleństwa, ale pamiętajmy, że nasza aura jest także nieprzewidywalna. W związku z tym jeśli pojawi się śnieg dzieci powinny korzystać tylko z miejsc bezpiecznych, dalekich od dróg lub ciągów komunikacyjnych.

 

Harcerzom przedstawiono zagadnienia z pełnienia służby w PSP oraz przekazano kalendarze, upominki i zachęcono do wzięcia udziału w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Komendanta Głównego PSP.

 

Dziękujemy za odwiedziny naszej komendy i zapraszamy dzieci oraz młodzież w nasze progi.

 

Pamiętajmy, że ferie zimowe są dla dzieci czasem odpoczynku i wspaniałej zabawy.

 

info. foto. st. kpt. Marcin Lebiedowicz

 

Skip to content