Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Mircze 2022

10 lipca 2022 r. w miejscowości Mircze odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zawody rozpoczęły się od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie st. bryg. Mirosławowi BURY przez sędziego głównego zawodów mł. bryg. Piotra Bartko.

 

Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy ZOSP RP. Zawody składały się się z dwóch konkurencji, tj. sztafeta z przeszkodami 7x50m oraz ćwiczenie bojowe.  W zawodach udział wzięło 19 drużyn z jednostek OSP z powiatu hrubieszowskiego. Umiejętności druhów ochotników oceniała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie mł. bryg. Piotra Gronowicza. Na zakończenie zawodów odbyła się zbiórka, gdzie dokonano wręczenia pucharów, dyplomów oraz nagród, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie. Uroczystego wręczenia dokonali mł. bryg. Piotr Gronowicz, Starosta powiatu hrubieszowskiego Aneta Karpiuk, wójt gminy Mircze Marta Małyszek.

 

Zmaganiom zawodników kibicowali zaproszeni goście, w tym m.in.: poseł na sejm Sławomir Zawiślak, Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Bury,  Starosta Powiatu hrubieszowskiego i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Hrubieszowie Aneta Karpiuk, Marta Małyszek Wójt Gminy Mircze, Grzegorz Drewnik Wójt gminy Dołhobyczów, radni powiatu oraz gminy, przedstawiciele służb mundurowych oraz liczni kibice.

 

Poziom sportowej rywalizacji był bardzo wysoki, a różnice w wynikach drużyn walczących o miejsce na podium dzieliły zaledwie sekundy.  Zwycięzcom oraz wszystkim drużynom biorącym udział w zawodach serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i dziękujemy za sportową rywalizację. Po skończonych konkurencjach odczytane zostały wyniki zawodów, a następnie zwycięskim drużynom wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

Miłym akcentem kończącym zawody był start najmłodszej grupy młodzieżowej z OSP Stara Wieś.  Najmłodsi druhny i druhowie ćwiczyli pod okiem swoich opiekunów i był to start poza konkurencją.

 

info. foto. st. kpt. Marcin Lebiedowicz

Skip to content