Pożar budynku mieszkalnego w Horodle

W dniu 13.11.2021 roku o godzinie 13:49 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Horodle.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów zastano rozwinięty pożar drewnianego budynku mieszkalnego. Płomienie wydobywały się na zewnątrz budynku z poszycia dachowego oraz otworów okiennych.  Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów wody w natarciu do wnętrza budynku oraz na dach. Ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. W takcie prowadzonych działań gaśniczych natrafiono na częściowo zwęglone zwłoki mężczyzny. Po ugaszeniu ognia niezbędne było dokonanie prac rozbiórkowych nadpalonych elementów konstrukcji budynku. W dalszej kolejności dokładnie przeszukano pogorzelisko i sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wyeliminowania ukrytych zarzewi ognia. Działaniami ratowniczo gaśniczymi kierował Zastępca Dowódcy JRG. Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Powiatowy PSP Hrubieszów mł. bryg. Piotr Gronowicz.

 

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny pożaru. Straty wstępnie oszacowano na około 50 tyś. zł. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 7 zastępów Straży Pożarnej w tym 26 strażaków, a interwencja trwała 4h 49min.

 

info. foto st. kpt. Marcin Lebiedowicz

 

 

Skip to content