Pożar budynku mieszkalnego w Werbkowicach

W dniu 17.12.2021 roku o godzinie 22:58 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Werbkowicach na ulicy Wspólnej.

 

Na miejsce pożaru zostały zadysponowane dwa zastępy: jeden z JRG Hrubieszów oraz zastęp z OSP KSRG Werbkowice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wydobywający się intensywny dym z piwnicy budynku mieszkalnego.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie na wejściu do piwnicy w aparatach ochrony układu oddechowego. Z budynku wyprowadzono właściciela, któremu udzielono pomocy medycznej i po około 15 minutach przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Podając jeden prąd wody ugaszono rzeczy złożone blisko pieca centralnego ogrzewania. Po ugaszeniu pożaru usunięto nadpalone elementy na zewnątrz budynku i przelano wodą. Jednocześnie oddymiono i przewietrzono pomieszczenia a następnie dokonano sprawdzenia miernikiem wielogazowym i kamerą termowizyjną cały budynek pod kątem obecności gazów niebezpiecznych oraz zarzewi ognia. Nie stwierdzono obecności tych elementów.

 

Prawdopodobną przyczyną pożaru było wypadnięcie żaru z pieca centralnego ogrzewania. Straty wstępnie oszacowano na około 2 tyś zł  a interwencja trwała 2h 09 min. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Hrubieszów oraz OSP KSRG Werbkowice w tym 10 strażaków.

 

info. fot. st. kpt Marcin Lebiedowicz

Skip to content