Pożar budynku wielorodzinnego w Gozdowie

W dniu 09.08.2023 roku o godzinie 17:07 na Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o pożarze budynku wielorodzinnego w Gozdowie.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali zadymienie w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Dym wydobywał się z otworów okiennych jak i poszycia dachowego. Podczas przeszukania pomieszczeń natrafiono na nieprzytomną kobietę z zachowanymi funkcjami życiowymi, która została ewakuowana w strefę bezpieczną i przekazana będącemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego .

 

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w budynku wielorodzinnym,  podaniu jednego prądu wody oraz oddymieniu mieszkań i klatki schodowej. Pomieszczenia mieszkalne przeszukano pod kątem obecności innych osób, których nie stwierdzono. Po przytłumieniu ognia dogaszono pogorzelisko.

 

Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych stropu nad klatką schodową oraz nad jednym z mieszkań. Przy użyciu podnośnika hydraulicznego usunięto 1m2 blachy dachowej przy kominie w celu dogaszenia tlącej się belki poszycia dachowego. Miejsce po usuniętym elemencie zabezpieczono plandeką. Miejsce pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną pod kątem ewentualnych zarzewi ognia, których nie stwierdzono.

 

W działaniach gaśniczych udział brali: Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, 3x JRG Hrubieszów, OSP KSRG Werbkowice, OSP Podhorce, OSP Wronowice, w tym 23 strażaków.  Przypuszczalną przyczyną pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia przez osoby nieznane. Straty oszacowano na 50 tyś zł. Interwencja trwała 5h 39min.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. Marcin Hawryluk

 

Skip to content