Pożar dachu w tartaku w Gozdowie

W dniu 22.10.2021 roku około godziny 12:13 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu w budynku produkcyjnym tartaku w miejscowości Gozdów.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej zastano wydobywające się płomienie oraz dym z dachu budynku produkcyjnego tartaku. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na podaniu dwóch prądów wody do wnętrza budynku oraz na palącą się więźbę dachową. Powierzchnię dachu cały czas monitorowano kamerą termowizyjną na wypadek powstania nowych zarzewi ognia. Na szczęście podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał, a interwencja trwała ponad 2h.

 

Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było prawdopodobnie zaprószenie ognia od komina z kotłowni. Straty wstępnie oszacowano na około 20 tyś. zł.  Na miejsce zdarzenia zadysponowano siedem zastępów Straży Pożarnej w tym 20 strażaków: 4x JRG Hrubieszów, OSP KSRG Werbkowice, OSP KSRG Turkowice, OSP Wronowice oraz Policję.  Działaniami ratowniczo gaśniczymi kierował zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej st. kpt Marcin Koniec.

 

Info. foto.: st. kpt. Marcin Lebiedowicz.

 

Skip to content